концерт “Маха Нритьям” (11 мая 2017)

Maha Nrityam 3 ukr june

Запрошуємо всіх 9 червня 2017 р. о 18.45 відвідати святковий концерт школи індійських класичних мистецтв «Лакшмі Самарпана» – «Маха Нрітьям».

Захід відбудеться за підтримки Посольства Індії в Україні та присвячений святкуванню 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Індією та Україною.

Школа індійських класичних мистецтв “Лакшмі Самарпана” є єдиною школою в Україні, де викладається стиль класичного індійського танцю Кучіпуді. Керівник школи – Олена Лакшмі – 14 років навчалася в Індії в Академії класичного індійського танцю та отримала професійну освіту та диплом Академії. Її викладачами були великі майстри Кучіпуді – Вємпаті Чінна Сат’ям та Вємпаті Раві Шанкара.

Концерт має назву «Маха Нрітьям», що в перекладі з санскриту означає «Великий Танець». Він включає в себе не тільки хореографію і музику, а також поезію, молитву до Бога та театральне мистецтво.

Стародавні перекази свідчать, що індійський класичний танець має божественне походження. Шива Натарадж (Король танцю) був першим, хто виконав Тандава – космічний танець, танцюючи його у всесвіті, наповнюючи його радістю і безмежним щастям, задаючи ритм існування. Вважається, що стиль Кучіпуді, народився ще в II столітті до н.е. на території Андра Прадеш. Його танцювали в храмах храмові танцівниці Девадасі. Вони вважалися земними жінками Божеств, і кожен день виконували свій танець- молитву перед Богом храму, прислужуючи та поклоняючись йому. Пізніше з’явилися групи кочівників-театралів, які їздили від села до села, несучи знання стародавніх Вед в загальні маси, виконували освітню і духовну функції, в першу чергу, і тільки потім розважальну.

Техніка Кучіпуді використовує ритмічні, динамічні, чіткі і жорсткі руху з прямими лініями, переплітаючи їх з м’якими, плавними, пластичними і скульптурними. Це танець – театр, який розкриває перед глядачем безліч міфічних сюжетів через мову жестів і емоції.

Але це не можливо описати, краще побачити і відчути. Тож пориньте в чарівний світ найдавнішого індійського танцю!

Запрошені гості:
• Київський хореографічний коледж «Кияночка» (творча майстерня Заслужених працівників культури України Галини та Дмитра Кайгородових)
• Народний художній колектив, володар ГРАН ПРІ, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, вокально-хореографічний ансамбль «ЗЕРНЯТКО» (художній керівник – Раїса Заклецька – Заслужений працівник культури України),
• Народний ансамбль танцю “Політeхнік” НТУУ ”КПІ” ім. Ігоря Сікорського (художній керівник – Уляна Захарова).

Місце проведення: Посольство Індії в Україні, вул. Максима Берлінсього, 20Б, м. Київ.
Вхід вільний

Комментарии:

  • Zgraggen Bruno

    Greetings from Switzerland to the Dance Groupe….

    Bruno

Leave a Reply

*